Moduły Magento

Popularne moduły do Magento

Jedną z niezaprzeczalnych zalet Magento jest jego modułowość. Dzięki temu możemy nie tylko znacznie rozszerzać zakres możliwości oprogramowania, ale też mamy świadomość, że za każdą funkcjonalność odpowiada konkretny, niezależny moduł (to bardzo ważne w przypadku ewentualnych usterek i awarii; problemy z jednym modułem w żaden sposób nie rzutuje bowiem na pracę całego systemu). Liczba dostępnych modułów jest ogromna. Najczęściej wybieramy te, które z punktu widzenia naszego biznesu zdają się być najbardziej funkcjonalne.

Do najczęściej wybieranych modułów należą między innymi:

Moduły do zarządzania

Moduł Dokumenty pozwala na zarządzanie dokumentami (np. fakturami, fakturami, fakturami korygującymi, dokumentami utylizacyjnymi) w sklepie internetowym. Dzięki niemu możemy między innymi:

– przeglądać dokumenty,

– generować dokumenty,

– generować szablony dokumentów,

– tworzyć raporty utylizacji.

Za pomocą tego modułu możemy przesyłać maile z danymi dokumentami w formie mailowej lub plików PDF. Na podobnej zasadzie działają też moduły typu Zwroty/Reklamacje, Raporty. Ponadto w zależności od indywidualnej specyfiki biznesu możemy też dobierać funkcjonalności związane między innymi z Eksportem, Akcyzą, Ticket System itp. itd.

Moduły do integracji

Moduł Allegro maksymalnie usprawnia pracę z tym popularnym portalem sprzedażowym. Sprzedawca może w pełni skupić się na realizacji celów sprzedażowych, ponieważ dzięki modułowi Allegro wszelkie kwestie techniczne i praktyczne są maksymalnie uproszczone. W rezultacie oszczędza czas, energię i może w pełni skupić się na działaniach marketingowych i sprzedaży. Do dyspozycji ma bowiem między innymi możliwość korzystania z gotowych szablonów produktów, definicji aukcji, co pozwala szybko i sprawnie wystawiać produkty.

Dzięki temu modułowi możemy wprowadzić takie ustawienia jak:

– pełna synchronizacja z Allegro, zbieranie zamówień,

– wystawianie produktów,

– tworzenie, definicje i szablony aukcji,

– regulowanie czasu cron,

– obustronna synchronizacja stanu magazynu,

– ustawienia dotyczące konta bankowego, sposobu i kosztu wysyłki, opinii itp.

Innym często wybieranym modułem jest Ceneo. Głównym zadaniem tego modułu jest przydzielenie oferowanych produktów do konkretnych kategorii Ceneo.pl oraz zsynchronizowanie ich atrybutów. Dzięki programowi zyskujemy również dostęp do adresów URL do wytwarzanych plików XML, które możemy wykorzystać w kontach ceneo.pl. Na podobnej zasadzie działają też moduły Skąpiec, Okazje.info., Kupujemy, Nokaut.

Dzięki nim możemy między innymi:

– dodawać produkty dla danego portalu,

– dopasowywać kategorie dla produktów,

– dodawać punkty odbioru,

– ustawiać dostępność widoczną dla portalu,

– generować XML dla portalu.

Kolejny stosunkowo często wybieranym modułem jest Opineo. Moduł ten pozwala zintegrować sklep internetowy z serwisem Opineo.pl.  Dzięki niemu możemy w prosty i sprawny zarządzać opiniami do zakupów dokonanych przez naszych klientów. Maile kierowane do klientów generowane są automatycznie poprzez API Opineo, dzięki czemu opinie konsumentów są od razu wyświetlane w serwisie. W razie wątpliwości możemy jednak zablokować funkcję automatycznego wysyłania wiadomości do danego klienta czy grupy klientów (w przypadku zmiany zdania możemy wysłać zapytanie o opinię ręcznie).

Moduły do wysyłki

Moduły typu Poczta Polska, DHL, DPD, Siódemka itp., pozwalają na usprawnienie procesu wysyłki.  Dzięki nim możliwa jest pełna integracja pracy kuriera z sklepem internetowym. Wspomniane moduły pozwalają między innymi na:

– wybór metody przesyłki,

– wybór formy zapłaty,

– ustalenie cennika,

– generowanie dokumentów nadawczych, etykiet i paczek,

– tworzenie list wysyłek,

– monitorowanie wysyłek.

Moduły do płatności

Moduły typu eCard, Elixir, Barclay Card pozwalające na wdrożenie i bezproblemową obsługę danej formy płatności. Niektóre z tych modułów okazują się niezwykle przydatne, kiedy zamierzamy wyjść z naszą działalnością również na rynki zagraniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SZYBKI KONTAKT
tel.: 606 405 680
email: bok@future-soft.pl
© Copyright 2014 future-soft.pl